Piliniusz Starszy O firmie
Biznes Calivita
Produkty Calivita
Zestawy
Zakazane
Kontakt

Polinesian Noni

Neil Solomon, LEKARZ LEKARZOWI - jasne odpowiedzi na pytania

pacjentów dotyczące soku Noni

Neil Solomon, Doctor to Doctor - Clear Answers to Your Patients Questions about Noni Juice

Doktor Neil Solomon jest lekarzem w Johns Hopkins Medical School, a także - według New York Times - najlepiej sprzedającym się autorem książek. Był sekretarzem Health and Mental Hygiene w Maryland. Służył swoją wiedzą czterem gubernatorskim komisjom i występował jako rzecznik ds. zdrowotnych prezydentów i władz gubernatorskich. Przez 18 lat służył radą czytelnikom "Los Angeles Times Syndicate".

Obecnie dr Solomon pracuje jako światowy doradca ds. żywienia służąc radami korporacjom i organizacjom pozarządowym Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Zdrowia. Ponadto uczestniczył w wielu programach radiowych i telewizyjnych, był głównym komentatorem w dziedzinie zdrowia w CNN.

Dr Neil Solomon poświęcił ponad 10 lat intensywnych badań nad sokiem noni, przez ten czas zadawał sobie często pytania jak w sposób optymalny stosować sok noni w różnych schorzeniach i warunkach zdrowotnych. Wydał wiele książek i publikacji na temat soku noni i jego działania na różne dolegliwości.

W tej książce dr Neil Solomon, wychowanek Johns Hopkins Medical Shool, doktor medycyny, przedstawia publikacje i badania naukowe prowadzone nad Noni. Jego odkrywcze badania nad noni dotyczą wielu krajów od Francji po Filipiny. Dr Solomon wyjaśnia ogólne zasady promocji zdrowia w aspekcie soku noni i jego związku z leczeniem takich schorzeń jak nadciśnienie, migreny, artretyzm, rak, gruźlica, nałogi oraz wzrostu i naprawy komórek.

Również w tej książce prawie dwudziestu pracowników medycznych dzieli się swoimi wynikami naukowymi w doświadczeniach nad sokiem Noni - naturalnym suplementem odżywczym, który, jak wykazały badania, jest niezwykle pożytecznym środkiem leczniczym tak dla pacjentów, jak i ich lekarzy.

Książka szczególnie polecana środowiskom medycznym. Przedstawia wartość soku noni z punktu widzenia codziennej praktyki lekarskiej.

Badania naukowe nad owocem NONI

Właściwości noni, były znane ludziom już 6000 lat temu, a cywilizacja wywodząca się z Europy usłyszała o noni już w XVIII w.

W pismach sanskryckich można odnaleźć wzmianki o NONI. Wynika z nich, że znano tą roślinę już w starożytności. Pierwotnie rosła w południowo-wschodniej Azji.  W Indiach stosowano noni  6000 lat temu. Stąd noni była dobrze znana w południowo - wschodniej części Azji. Na wyspy Polinezji noni zawędrowała wraz z migrującymi ludźmi z Azji Południowej i Indonezji.

W latach siedemdziesiątych XVIII w. James Cook w swoich dziennikach dużo miejsca poświęca NONI. Później w czasie II wojny światowej w Wojskowym podręczniku pola walki i przetrwania w tropikach, wydanym przez siły zbrojne USA, pisano o korzyściach i sposobach korzystania z tej tropikalnej rośliny.

Prace naukowe prowadzone są od 1950 r. Już w latach pięćdziesiątych XX w. można spotkać nieliczne publikacje na temat NONI.

W 1950 r. O.A. Bushnell opublikował w „Pacific Science” artykuł o antybakteryjnych właściwościach owocu NONI. Bushnell i współpracownicy odkryli, że ekstrakt z owocu noni wykazywał umiarkowane właściwości antybiotyczne przeciw różnym szczepom Salmonella i Shigella. Ponadto, Levand odkrył, że świeży sok z owocu byt aktywny przeciw Pseudomonas aeruginosa, Proteus morganii, Staphybcoccus aureus, Bacillus subtilis i Escherichia coli oraz oświadczył, że asperubzyd - substancja czynna odnaleziona w noni - może być aktywnym składnikiem przeciwbakteryjnym.

Następnie praca Tabrah i Eveleth, opublikowana w „Hawaiian Medical Journal”, przedstawia skuteczność NONI w tradycyjnej hawajskiej medycynie.

K.K Agarwal badał ekstrakt z Morinda Citrifolia i jego właściwości farmakologiczne.

Oskar Levand, naukowiec z University of Hawai, pod koniec studiów napisał dysertację na temat NONI. Wykazał skuteczność noni w unieszkodliwianiu wielu niebezpiecznych patogenów. W swoich ostrożnie skonstruowanych tezach oświadczył, że "medyczna wartość owocu noni była naukowo potwierdzona in vitro przez Buslinell'a i wsp., którzy przetestowali 101 roślin hawajskich pod kątem ich antybakteryjnej aktywności". Odkryto, że sok z owocu noni był aktywny przeciw trzem szczepom bakterii: Staphybcoccus aureus, Escherichia coli i Pseudomonas aeruginosa.

Obserwowano również przeciwbakteryjną aktywność przeciw pięciu różnym szczepom patogenów jelitowych: Salmonella typhosa, Salmonella montevideo, Salmonella schottmuelleri, Shigella paradysenteriae BH i Shigella paradysenteriae III-z".

Należy również wspomnieć o tym, że noni może być podwójnie toksyczna dla atakujących patogenów. Daje to szansę dla chorych, do wspomagania leczenia surowym sokiem noni groźnych infekcji bakteryjnych tzw. SEPSA.

Gwałtowny rozwój produkcji syntetycznych leków po 50 roku XX w., za sprawą nacisku farmaceutycznego, przerwał prowadzone prace naukowe nad owocem noni i ograniczył dotacje. Stąd dalsze intensywne badania naukowe nad morinda citrifolia rozpoczęły się dopiero w początkach lat 90-ch XX wieku. Przedstawiony opis nie będzie tu kompletny, gdyż nauka dzięki coraz wyższej technice komputerowej, wkracza w nowy obszar genetyki, fizyki kwantowej i innych badań naukowych, a niekiedy nawet technologii kosmicznych przygotowywania liofilizowanej żywności jakie już w latach 50 XX w. stosowała NASA.

„BOMBA PROTEINOWA I ENZYMATYCZNA”

Współczesna nauka noni nazwała po imieniu - to "energetyczna bomba proteinowo - enzymatyczna". Wyizolowanie oraz naukowe określenie jej roli i właściwości leczniczych,  w chwili obecnej nie jest do końca jeszcze możliwe. Naukowcy muszą więc ograniczyć się do zbadania roli tylko niektórych z nich i to też na zasadzie przypuszczeń, a nie naukowej pewności. Ponieważ wyniki leczenia sokiem z Noni są miarą jego dalece pozytywnego działania na organizm ludzki, dlatego też coraz więcej badań prowadzi się w kierunku lepszego poznania tej rośliny. Nauka dopiero rozpoczęła badania genetyczne, które potrwają jeszcze wiele lat.

Dyrektor Instytutu Leczenia Naturalnego w Kalifornii dr Devid Schechter mówi, iż jest pod dużym wrażeniem olbrzymiej różnorodności chorób, które podlegają działaniu morinda citrifolia - układ krążenia, oddechowy i kostno-stawowy, skóra, system trawienny i endokrynny, wszystkie one odnoszą korzyści z działania Noni.  A co na to pacjenci dr Schechter:

"...Byłam złożona chorobą przez 21 lat. Teraz gram w tenisa regularnie, dwa albo trzy razy na tydzień! To jest jak kuracja cud, że mogę chodzić." - Molly Ann, Santa Monica

"...Ortopedyczny chirurg powiedział mi, że będę musiała przyzwyczaić się do ograniczonej mobilności i to, że mogłabym nigdy nie być w stanie uprawiać pieszych wycieczek i biking, które kochałam. Dr Schechter dozorował mój program Treatment TMS - mój ból zniknął. Teraz cieszę się, że zaprzeczyłam temu co mówił mi ortopeda". - Annette, Santa Monica

Chemik i badacz z Centrum Badań Kontrolnych nad Środkami Spożywczymi i Badań nad Żywnością, FDA, Wydział Produktów Naturalnych - dr Joseph Betz, stwierdził w swojej rozprawie naukowej, że owoce  morinda citrifolia zapewniają zminimalizowanie przyczyn alergii i  mają działanie zarówno łagodzące bóle, jak również uspakajające.

Inna grupa naukowców wyizolowała z noni anthrachinony - gorzkie substancje o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym, regulujące pracę jelit i chroniące przed chorobami systemu trawiennego i sercowo-naczyniowego. Dzięki niezależnym tym i podobnym badaniom dr M. Tate, Noni przypisano miano "polinezyjskiej penicyliny".

Scientific American doniósł w roku 2000, że chemicy z Filipińskiego Uniwersytetu im. Świętego Tomasza odkryli w liściu noni związki zdolne do „zabicia bakterii będącej przyczyną gruźlicy”. Ekstrakt steroidów z liścia noni „zabił 89 procent prątków Mycobacterium tuberculosis, które wystawiono na działanie ekstraktu”. Budowa zastosowanego steroidu różniła się znacznie od budowy steroidów stosowanych w lekach przeciwgruźliczych. Szef zespołu badawczego, Jonel Saludes, powiedział: „Mam nadzieję, że firmy farmaceutyczne zwrócą uwagę na nasze badania i zbadają noni jako potencjalne źródło leków”. Jeśli jednak firmy farmaceutyczne opatentują substancje odkryte w tej roślinie, będzie to miało niekorzystne kon­sekwencje dla różnorodności gatunków. Dr Jonel Saludes wraz z zespołem donieśli o odkryciu w noni związków zabijających bakterie Mycotuberculosis

Naukowcy wykazali też, że sok z Noni czyści krew, wspomaga uzyskanie właściwej wagi ciała i pomaga organizmowi  dopasować się do zmieniających się warunków naturalnych i działa antydepresyjnie.

Dr Neil Solomon SOK NONI - Jak Dużo. Jak często. W jakim celu

Dr Neil Solomon, Noni Juice, How much, how often, for what

Dr Neil Solomon objaśnia szczegółowo warunki zdrowotne, objawy chorobowe oraz przypuszczalne przyczyny ich powstania. Wyjaśnia, jak sok noni może pomóc w powrocie do zdrowia tym, którzy go piją.

Dr Solomon ustalił, że osoby cierpiące na specyficzne zaburzenia zdrowia powinny mieć ustaloną dawkę soku noni w zależności od stanu ich zdrowia.

Metoda ustalania dawkowania noni została oparta na informacjach, które doktor Solomon zebrał od ponad 1200 specjalistów w dziedzinie zdrowia, którzy mieli kliniczne doświadczenia z podawaniem ponad 25 000 osobom soku noni z powodu dolegliwości na które cierpieli.

Doktor Neil Solomon jest lekarzem w Johns Hopkins Medical School, a także - według New York Times - najlepiej sprzedającym się autorem książek. Był sekretarzem Health and Mental Hygiene w Maryland. Służył swoją wiedzą czterem gubernatorskim komisjom i występował jako rzecznik ds. zdrowotnych prezydentów i władz gubernatorskich.

Przez 18 lat służył radą czytelnikom "Los Angeles Times Syndicate". Obecnie dr Solomon pracuje jako światowy doradca ds. żywienia, służąc radami korporacjom i organizacjom pozarządowym Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Zdrowia.

Ponadto uczestniczył w wielu programach radiowych i telewizyjnych, był głównym komentatorem w dziedzinie zdrowia w CNN TV. Dr Neil Solomon poświęcił ponad 10 lat intensywnych badań nad sokiem noni, przez ten czas zadawał sobie często pytania jak w sposób optymalny stosować sok noni w różnych schorzeniach i warunkach zdrowotnych.

Jaka dawka

"Aby osiągnąć spodziewane rezultaty przy stosowaniu Noni nadrzędne znaczenie ma przyjmowanie odpowiedniej dawki przez odpowiednio długi okres czasu oraz tzw. dyscyplina picia soku. Sok Noni należy stosować na pusty żołądek, na czczo/2-3 godziny nie spożywając posiłku, kawy, herbaty, alkoholu i papierosów, a najwcześniej pół godziny/godzina przed jedzeniem, przyjmowaniem leków, piciem kawy, herbaty, alkoholu, paleniem papierosów i... myciem zębów - ponieważ wcześniej rozpocząłby się proces trawienia i sok zostałby strawiony, a nie przyswojony (wchłonięty) przez organizm (komórki).

Następnie pozostaje nam już tylko dać naszemu organizmowi czas na rewitalizację. Cud nie stanie się z dnia na dzień. To jest proces, który trwa 100-200 dni, gdyż tyle czasu potrzebuje komórka na zregenerowanie się i przywrócenie organizmu do homeostazy czyli równowagi biochemicznej, a więc zdrowia. Dlatego przyjmuje się, iż tyle czasu trwa kuracja sokiem Noni.

Kiedy pierwsze efekty

Chociaż pierwsze efekty picia soku mogą przyjść o wiele wcześniej, co jest potwierdzone doświadczeniem wielu ludzi, należy pamiętać, aby dać sokowi czas na zadziałanie w naszym organizmie i całkowite przywrócenie go do zdrowia. Pamiętając o dyscyplinie picia soku i odpowiedniej dla nas dawce, dobranej indywidualnie do naszego stanu zdrowia, zdiagnozowanej choroby, jej stopnia zaawansowania, wagi ciała oraz wieku.

Ogólnie rzecz biorąc, co najmniej u 90% osób, które obserwowano i badano w okresie 3 miesięcy, otrzymano znaczące wyniki. Jeżeli chce się uzyskać efekt działania soku noni na organizm i dokładnie go ocenić, to potrzeba na to 3 miesiące.

Komórki krwi potrzebują 3 miesiące na zareagowanie na nowe składniki odżywcze. Białka mięśni potrzebują 3-6 miesięcy na dokonanie regeneracji. Zależne to jest od pacjenta.

Stosowanie Soku NONI z innymi lekami

Polinezyjska nazwa Noni dosłownie oznacza "wmieszać w coś". Polinezyjscy uzdrowiciele posiadali bogate doświadczenia dotyczące stosowania soku z owoców morinda citrifolia. Zauważyli, iż jeśli podaje się choremu jakąś inną substancję leczniczą, to działa ona jeszcze lepiej wtedy, kiedy dodamy sok z Noni.

Kahuni nie rozumieli zachodzących procesów biochemicznych, jednak tę właściwość zawarli w nazwie tego cudownego owocu jako "no-ni", co w języku polinezyjskim oznacza "wmieszać w coś".

Dziś naukowcy tłumaczą ten fakt dość prosto - wiadomo, iż Noni jest bardzo bogate w proteiny.
Proteiny te mają różne zdolności i przeznaczenie, jedne odżywiają komórkę i dostarczają budulca, inne jak damnacanthal mają zdolności naprawiania kodu genetycznego, jeszcze inne transportują cenne składniki odżywcze do komórki.

Naturalny sok z owoców Noni dostarcza idealnej mieszanki substancji. Tym samym wspomaga i napędza biochemiczne procesy w organizmie.

W soku Noni między innymi znajduje się dużo protein transportowych tzw. chelatów, które natura wyposażyła w "kod" otwierający kanały błonowe we wszystkich naturalnych żywych formach komórek, w tym również w naszym organizmie. Człowiek jest częścią natury - doskonale przyjmuje i wchłania w wysokim stopniu naturalne składniki z wiązaniami aminokwasów transportowych (chelatów), które potrafią otwierać najbardziej "oporne i pozacinane kanały w błonach komórek".

Nasz organizm nie lubi wchłaniać syntetyków - chemicznych form witamin, minerałów, antybiotyków czy innych leków, nie będących w związku z chelatem (proteiną transportową) i źle je wchłania. Aby przyswoić je w niewielkiej ilości, musi wykorzystać własne zapasy protein i energii tym samym osłabiając odporność. I zawsze jest to "coś za coś" - ma skutki uboczne do zatrucia organizmu włącznie.

Sok Noni można stosować również wtedy, kiedy zażywamy leki - nie istnieją tu prawie żadne przeciwwskazania.

Tym samym Noni nie neguje roli współczesnej medycyny, ale przeciwnie - stwierdzono, iż w przypadku zachorowania na raka, wyniki leczenia były bardziej skuteczne, kiedy połączono działanie Noni ze zredukowanymi dawkami standardowej chemioterapii. Dzięki Sokowi Noni możemy uniknąć nieprzyjemnych działań ubocznych lekarstw, zmniejszyć ich ilość lub nawet odstawić. Bardzo często zdarza się, iż po dokonaniu specjalistycznych badań, lekarz obniża dawkę stosowanego leku, nawet do jego wyeliminowania. Noni wzmacnia skuteczność działania lekarstw jak również suplementów diety i ziół."

Dr Neil Solomon SOK NONI - Jak Dużo. Jak często. W jakim celu

Powrót

O firmie   Współpraca   Produkty   Zestawy   Zakazane   Kontakt