Piliniusz Starszy O firmie
Biznes Calivita
Produkty Calivita
Zestawy
Zakazane
Kontakt

Prawda o lekach cz. 5 - Pokonaj zabójcę serc, zanim on Cię pokona!

Choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią niewątpliwie fenomen naszych czasów. Na początku XX wieku choroby serca były tak rzadkie, że ledwie je rozpoznawano. Dzisiaj, z powodu różnych szkodliwych zjawisk towarzyszących współczesnemu społeczeństwu (zanieczyszczenie środowiska, chemikalia, przetworzona żywność, stresy itd.) i mimo zaawansowanej techniki medycznej, masz większą niż 50% szansę zgonu z powodu choroby układu sercowo-naczyniowego.

Powolny marsz do grobu. Jak widzimy więc choroba serca ma charakter postępujący i rozwija się w ciągu wielu lat. Najbardziej rozpowszechnioną, a zarazem najbardziej podstępną postacią choroby serca jest miażdżyca tętnic – ich stwardnienie. Miażdżycę tętnic powoduje grupa złożonych czynników, przy czym największą winą obarcza się tu homocysteinę. Końcowym rezultatem jest osad płytek gromadzących się na wewnętrznych ściankach tętnic i blokujących przepływ krwi. Płytki te (ogniska miażdżycowe) składają się głównie z metali ciężkich, tkanki włóknistej, cholesterolu i wapnia. W miarę jak osad taki staje się coraz grubszy, maleje przekrój tętnicy, co ogranicza dopływ krwi do wszystkich części ciała, w tym do serca i mózgu. Zgodnie ze wspomnianym raportem z Cleveland zawierającym ocenę dawców serca w wieku 41 – 50 lat, 26 z nich w grupie 36-osobowej – miało zablokowane tętnice. Oznacza to więcej niż 70 procent! Proszę pomyśleć, jaki byłby to procent w grupie 50-, 60-latków i osób jeszcze starszych!

Lista bólów, pobolewań, stanów złego samopoczucia i chorób powodowanych lub intensyfikowanych przez miażdżycę tętnic nie ma końca. Jednak najbardziej szkodliwa jest miażdżyca dla serca, powodując dusznicę bolesną (ból w klatce piersiowej pochodzący z serca), a w końcu atak serca i śmierć.

Musisz uczynić wszystko, co w Twej mocy, by uniknąć tak poważnego, często kończącego się śmiercią, stanu.

Co ciekawe – zdrowe odżywianie, przyjmowanie właściwych witamin i suplementów, ćwiczenia fizyczne mogą zapobiec większości chorób serca. Jedyny problem polega na tym, że trzeba zacząć troszczyć się o te sprawy jak najszybciej.

Profilaktyka jest zawsze tańsza od leczenia i jego skutków. Choroby układu krążenia stały się przemysłem o miliardowych obrotach rocznie. Szpitale, wytwórnie leków, chirurdzy, lekarze, ich asystenci zarabiają ogromne sumy na naszym pogarszającym się zdrowiu. Dlatego musimy wziąć w swoje ręce sprawę zachowania naszego zdrowia.

Profilaktyka jest zawsze najlepszym lekarstwem i nigdy nie jest za późno na zmianę stylu życia.


Największy na świecie zabójca: miażdżyca tętnic

Działanie ludzkiego serca. Serce jest unikalnym mięśniem, który działa w charakterze pompy. Przeciętne serce jest wielkości pięści. Każdego roku serce uderza ponad 35 milionów razy i pompuje ponad 2.5 miliona litrów krwi. Krew przenosi tlen i substancje odżywcze, poprzez układ krwionośny, do różnych części naszego organizmu. Gdyby układ krwionośny przybrał kształt prostej rurki, jego długość wyniosłaby 100 000 kilometrów – blisko jedna czwarta odległości z Ziemi do Księżyca! Inną funkcją krwi jest transportowanie odpadów, które są usuwane w ramach filtrowania odbywającego się w nerkach, wątrobie i płucach.

Życie naszych wszystkich komórek zależy od tlenu i pożywienia dostarczanych im przez krew. Jeśli z jakiegoś powodu dany mięsień nie otrzyma świeżej krwi, to szybko umrze. A ponieważ serce jest także mięśniem, ono również musi bez przerwy otrzymywać dostawy świeżej krwi. Odbywa się to poprzez dwa specjalne naczynia krwionośne zwane tętnicami wieńcowymi.

U zdrowej osoby krew przepływa swobodnie przez tętnice wieńcowe i dobrze odżywiane serce właściwie przepompowuje krew. Jeśli jednak któraś z tych tętnic zostanie zablokowana i przestanie zaopatrywać serce w krew, wówczas uzależniona od tej tętnicy część serca obumiera. Tak dochodzi do ataku serca.

Dobre wiadomości dla cierpiących z powodu zapalenia stawów i zużycia chrząstki:
„Reumatyzm to straszna choroba, która przynosi ogromne bóle i cierpienia swym ofiarom – pisze dr Joseph Mercola, jeden z najpopularniejszych przedstawicieli medycyny alternatywnej. Szczególnie smutne jest to, że większość chorych szuka pomocy u konwencjonalnych reumatologów, którzy nie mają absolutnie żadnego pojęcia o tym, w jaki sposób działa organizm”. Na szczęście dla obecnych i przyszłych chorych, w ostatnich latach alternatywni naukowcy dokonali poważnego postępu w dziedzinie badań nad reumatyzmem i artretyzmem (zużycie chrząstki). Jednocześnie pojawiają się wciąż nowe informacje o tym, co może pogarszać, a co łagodzić bóle wywoływane zużyciem stawów lub ich stanem zapalnym.

Witaminy zwalniają rozwój zapalenia stawów. Także, jeśli chodzi o inny ważny olej – kwas tłuszczowy omega 3 uzyskiwany z morskich ryb głębinowych – stwierdzono, że jest on użyteczny w zapobieganiu reumatyzmowi i zapaleniu stawów. Taką samą cechą odznacza się witamina E.

Wspomniany już periodyk Annals of the Rheumatic Diseases informował już w 1997 roku, że;
Dieta bogata w witaminy może zwolnić rozwój najczęstszej formy chorób stawów, a mianowicie zużywania się chrząstki. Wśród osób przyjmujących średnie i duże ilości witaminy C ryzyko pogarszania się stanu zapalnego kości i stawów było trzykrotnie niższe...

Autor: A. A. Chaplan, M.D., Ph.D.

Powrót

O firmie   Współpraca   Produkty   Zestawy   Zakazane   Kontakt