Piliniusz Starszy O firmie
Biznes Calivita
Produkty Calivita
Zestawy
Zakazane
Kontakt

Czy wiesz co jesz? - Actimel

ACTIMEL - Aspekty, które trzeba mieć na względzie

ACTIMEL dostarcza organizmowi bakterię zwaną L.CASEI.

Czy wiesz, że ta substancja jest wytwarzana w naturalny sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy dostarcza się jej dodatkowo przez dłuższy czas, organizm przestaje ją produkować i stopniowo „zapomina”, co musi robić i jak robić, przede wszystkim u osobników poniżej 14 lat?

 

W rzeczywistości (actimel) pojawił się jako lek dla tych niewielu ludzi, którzy nie wytwarzają bakterii Lactobacillus casei DN-114 00, ale ilość tych osób okazała się tak niewielka, że lek ten okazał się nieopłacalny. By go zrobić opłacalnym i nie ponieść strat, sprzedano jego patent firmom żywnościowym.

 

Departament Zdrowia zobowiązał ACTIMEL (firmę produkującą) do zaznaczenia w swoich reklamach, że produktu tego nie należy spożywać przez dłuższe okresy i firma ta dopełniła tego obowiązku, ale w formie tak zakamuflowanej, że żaden z konsumentów nie zauważy tego ostrzeżenia. (W każdym kraju wykorzystuje się inne kruczki językowe ... przypisek mój)

 

Jeśli któraś matka decyduje się na uzupełnienie diety żywnościowej swojego dziecka ACTIMELEM, nie zauważy żadnego ostrzeżenia o niestosowności jego użycia i nie dowie się, że ACTIMEL może powodować poważną krzywdę w przyszłości, spowodowaną manipulacjami reklamowymi, aby powiększyć zyski producentów.

 

 

 

Forum - #4Gość, śr., 17/09/2008 - 12:49

 

jeszcze o actimelu (V@letQier) " Otóż jeśli odstawisz actimela cierpisz na kompleks odstawienia czy coś w tym stylu gdyż bakterie actimela są - uwaga! - 'sztucznie wytworzone' i dlatego 'szybko giną'. No dobra cytat dokładny: "A teraz do sedna. Bakterie w Actimelu spełniają taką samą funkcję, jak Nasza prywatna flora bakteryjna. Kiedy regularnie pijemy Actimel, w organizmie pojawia się nadmiar dobroczynnych bakterii. Wówczas nasze ciało dostosowuje się do nowej sytuacji. Organizm przestaje produkować bakterie (bo dostaje je z zewnątrz). Problem polega na tym, że bakterie z Actimela są wyprodukowane sztucznie i szybko "umierają". Jeśli więc przestaniemy pić Actimel zaczną się nasze problemy. Organizm nie produkuje już własnych bakterii (a przynajmniej nie w ilości koniecznej do prawidłowego funkcjonowania), a sztuczne bakterie też nie są dostarczane. Zaczynamy więc chorować. I Prawdę wówczas mówi reklama "pij przez 2 tygodnie", bo kiedy później przestaniesz, to zdecydowanie poczujesz różnicę (na gorsze)".

Powrót

O firmie   Współpraca   Produkty   Zestawy   Zakazane   Kontakt