Piliniusz Starszy O firmie
Biznes Calivita
Produkty Calivita
Zestawy
Zakazane
Kontakt

Koenzym koenzymowi nie równy

W sprzedaży są różne produty z koenzymem Q10, o różnej mocy działania i wchłaniania zawartych w nich skłaników. Przykładowo te same 10 mg koenzymu Q10 w tabletce czy kapsułce jednego preparatu wcale nie oznacza, iż kupując inny, będzie on tak samo działał tzn., że te same 10 mg będą miały podobną moc działania oraz wchłanialność. W sprzedaży znaleźć można tani koenzym z wątroby wołowej o słabej mocy z dodatkiem uwodornionej lecytyny. Co to oznacza dla konsumenta?


Uwodornienie lecytyny oznacza sztuczne utwardzenie tłuszczy ( podobnie jak margaryna) a to znaczy, iż produkt ten zawiera bombę wolnych rodników tlenowych - związków promujących choroby degeneracyjne i raka!


Koenzym Q10 kupujemy po to, aby walczył z wolnymi rodnikami i chorobami cywilizacyjnymi, aby nam pomagał w utrzymaniu zdrowia!


Tym czasem w sprzedaży można znaleźć tego typu tanie buble, które mogą spowodować zatrucie wątroby, całego organizmu, a w efekcie promować dalszy rozwój chorób. W takim zestawie z uwodornioną lecytyną, koenzymu Q10 musi walczyć z rodnikami tlenowymi już w samym tym produkcie, a dla organizmu z jego dobroczynności nie będzie korzyści.


Koenzym koenzymowi nie jest równy!Osoby, które nie znają zasad technologii i jakości, kierując się np. wyłącznie ceną produktu a nie jego zaletami np. wysoka wchłanialność, markowa firma, międzynarodowe certyfikaty GMP itp., kupując tańszą wersję produktów o podobnych nazwach, narażone są na produkt o złej jakości, często zanieczyszczony w procesie produkcji lub półsyntetyczny - zatruwający organizm, o fatalnej wchłanianości, słabym działaniu lub wcale, a przy tym oczekują efektów jak w przypadku produktów markowych...


To dotyczy nie tylko koenzymów, ale i wielu innych produktów naturalnych.
Sublingual CoQ10 należy chronić przed wysoką temperatura i światłem.

Jakość i moc czystego koenzymu Q10 obniża się i ginie w temperaturze powyżej 35 stopni Celsjusza.
Wiele Koenzymów na naszym rynku np. z wątroby wołowej, jest produkowanych w przestarzałej technologii, nie spełaniając podstawowych wymaganiań GMP. W takich produkach ta sama porównywalna ilość koenzymu Q10 w miligramach, często posiada znacznie mniejszą moc działania i nie jest możliwe porównywanie takich porduktów wg. ich masy czyli ilości mg koenzymu Q10 do najlepszych produktów, wytwarzanych zgodnie z normami GMP jak produkty: Sublingual CoQ10 , Super Coenzym Q10 czy Coeznym Q10.
Wiemy, że gotując potrawy niszczą się enzymy. Podobnie jest z koenzymem, który powyżej 35 stopni Celsjusza, zmnijesza swoja moc działania, a powyżej 45 stopni Celsjusza ulega bezpowrotnemu zniszczeniu.


Dobroczynne działanie koenzymu Q10 ujawnia się powoli, dopiero po parotygodniowym okresie jego zażywania. Jeśli ktoś już po paru dniach stosowania większych dawek 100-200 mg wysokiej jakości koenzymu czuje się lepiej ( 3 x dziennie 1-2 tabl. Sublingual CoQ10), to oznacza, że w jego organizmie istniał duży niedobór Q10. Mimo poprawy samopoczucia należy nadal zażywać dawkę podtrzymującą - profilaktyczną - w ilości 10-30 mg dziennie, aby zapobiec powtórnym niedoborom.


Kobiety w ciąży i karmiące piersią, przed zażywaniem koenzymu Q10 powinny zasięgnąć porady specjalisty do suplementów bądź lekarza dobrze znającego zalety unichibion (większość lekrzy niestety nie zna jeszcze zbyt dobrze zalet naturalnych skłaników odżywczych) tzw. suplemenów.

Powrót

O firmie   Współpraca   Produkty   Zestawy   Zakazane   Kontakt