Piliniusz Starszy O firmie
Biznes Calivita
Produkty Calivita
Zestawy
Zakazane
Kontakt

Koenzym Q10 a BETABLOKERY

Według doktora Judy długotrwała obserwacja udowodniła jednoznacznie, że nie tylko nadciśnienie tętnicze i choroba wieńcowa mogą prowadzić do niewydolności serca, uszkodzenia naczyń wieńcowych i zawałów serca, podobny efekt może wywołać przewlekły niedobór koenzymu Q10.

 

Bardzo wielu ludzi cierpi na nadciśnienie i w związku z tym stosują wiele leków chemicznych tzw. beta-blokerów (np. propranolol, metocard, dihydralazinum, ramipril, bisocard, bisoprolol), nie wiedząc jakie czeka ich zagrożenie związane z długotrwałym stosowaniem tego typu leków farmakologicznych. Jest wiele, leków farmakologicznych, obniżających podwyższone ciśnienie krwi, działających niestety tylko na skutek choroby. Nie leczą one faktycznej przyczyny choroby serca np. nie uzupełniają niedoborów koenzymu, które jak wiemy zmniejszają sie z czasem i powodują wiele chorób sercowo-naczyniowych. Wprost przeciwnie - leki farmakologiczne powodują jeszcze większe niedobory niezbędnego dla zdrowia i naszego serca skłanika - unichibion (koeznym Q10).

BETABLOKERY zamiast brakujacego w organizmie koenzymu?

 

Betablokery, β-adrenergiczni antogoniści, związki (ligandy) hamujące działanie błonowych receptorów adrenergicznych typu beta (β) (antagoniści β receptorów) poprzez zablokowanie możliwości wiązania przez receptor liganda pobudzającego; zaliczane do nich związki mają działanie ogólne na różne podtypy receptorów β (np. propranolol i inne) lub blokujące swoiście określony podtyp receptora (np. β1 — atenolol, β2 — butoksamina); bardzo osłabiają efekt pobudzenia współczulnego układu nerwowego, a więc m.in. zwalniają czynność serca, zwężają oskrzela, zmniejszają przepływ krwi przez naczynia obwodowe; stosowane w nadciśnieniu tętniczym, nadczynności tarczycy, w dusznicy bolesnej.

 

Betablokery mają wiele skutków ubocznych a jednym z wielu przykładów może być łuszczyca. Istnieją leki wspomagające rozwój łuszczycy lub zaostrzające je objawy. Należą do nich popularne dziś betablokery - zapisywane przy chorobach serca i nadciśnieniu (np.: propranolol, metoprolol) oraz leki zawierające sole litu stosowane w leczeniu psychiatrycznym.

Leki te (beta-blokery, jak również nitrogliceryna, która jest pochodną rakotwórczych azotanów i inne farmaceutyki zapisywane na receptę przez lekarza), niestety obok chwilowych korzyści działających wyłącznie na skutek choroby, mogą powodować niepożądane działania uboczne. Hamują one czynność enzymów pobudzanych przez koenzym Q10, utrudniają odpowiednie zaopatrzenie w energię komórek oraz całego organizmu, przez co nasz organizm słabnie coraz bardziej, a to naraża nas na szybszy rozwój chorób wieku starczego.

 

W przypadku zażywania leków z grupy beta-blokerów, niedobór Co Q10 powinno się pilnie równoważyć poprzez dodatkową suplementację produktami z koenzymem np. Sublingual CoQ10, Coenzym Q10 lub Super Coenzym Q10. W ten sposób można zapobiec niekorzystnym działaniom beta-blokerów, jak np. zmniejszeniu wydolności mięśnia sercowego i w efekcie pogłębianiu się chorób serca. Jednak nie możemy w tym wypadku liczyć na wszystkich polskich lekarzy kardiologów, z których większość poprzez utrzymujący się brak wiedzy, poprzez brak korzystania z sympozjów naukowych i konferencji medycznych, na temat naturalnych substancji, jeszcze często niewiele wiedzą - ignorują zatem cenne działanie koenzymu Q10, nieświadomie nazywając go np. "cukiereczkami". Świadczy to, iż jesteśmy jeszcze bardzo daleko w leczeniu serca i nadciśnienia tętniczego, za takimi krajami jak np. Japonia.

 

W Japonii koenzym Q10 stosuje się nie tylko do leczenia chorób serca i nadciśnienia tętniczego, ale również wykorzystuje się jego cenne właściwości, aby wzmocnić system immunologiczny. Wyniki niektórych badań wskazują, że koenzym Q10 może wspomagać gojenie się wrzodów dwunastnicy, jak również leczenie alergii, astmy i schorzeń dróg oddechowych. Spowalnia proces starzenia się, wspomaga leczenie otyłości, kandydozy (zakażeń spowodowanych przez gatunek grzyba, Candida albicans), stwardnienia rozsianego (patologiczny proces polegający na niszczeniu osłonek mielinowych włókien nerwowych), chorób przyzębia (parodontoza) i cukrzycy.

 

Proszę sprawdzić wiedzę swojego kardiologa, co wie na temat dobroczynnego działania koenzymu Q10 i to, czy faktycznie chemiczne leki nasercowe i na nadciśnienie, zastąpią w pełni braki żywieniowe m.in.: koenzymu Q10, lecytyny, omega 3, witaminy E, beta carotenu, magnezu, bioflawonoidów i wielu roślinnych antyoksydantów oraz wielu innych ważnych dla zdrowia i życia składników codziennej diety w Twoim organizmie?

Codzienne żywienie możesz wzbogacać dostarczając skoncentrowane składniki odżywczo-lecznicze w postaci naturalnych suplementów. Czy te skuteczną i naturalną metodę wspomagania leczenia bez skutków ubocznych takich jakie wywołują leki farmakologiczne, zna już Twój lekarz?

Powrót

O firmie   Współpraca   Produkty   Zestawy   Zakazane   Kontakt