Piliniusz Starszy O firmie
Biznes Calivita
Produkty Calivita
Zestawy
Zakazane
Kontakt

Chelacja - zatrucie metalami ciężkimi

Chelatacja i tajemnicze chelaty
Chelatacja w medycynie jest to metoda polegająca na usuwaniu szkodliwych związków osadzających się wewnątrz komórek człowieka. Polega ona na zastosowaniu prostych aminokwasów będących efektywnym środkiem wiążącym tzw. metale ciężkie (metale ciężkie usadawiają się w tkankach i komórkach, i zatruwają cały organizm). Z pomocą tych właśnie, w zasadzie prostych środków, jest możliwe oczyszczenie organizmu z metalicznych trucizn. Poprzez oczyszczenie organizmu, jego tkanek i narządów, chelacja powoduje, ze całkowicie, lub co najmniej w znacznym stopniu, przywrócone zostają normalne, biologiczne funkcje organizmu

Nazwa terapii wywodzi się od greckiego słowa "chele" - szczypce kraba, szpon.
Za jej twórcę uważa się Alfreda Wernera, francusko-szwajcarskiego chemika, który w 1913 roku otrzymał Nagrodę Nobla za opracowanie teorii dotyczącej wiązania metali przez organiczne cząsteczki, która później stały się podstawą współczesnego chemicznego rozwiązania metody chelacji.
Efektem kuracji jest głębokie oczyszczenie i odtrucie organizmu. W chelacji wykorzystywane są tzw. dwufunkcyjne substancje organiczne. Mogą one pewne związki do siebie trwale przyłączać, inne zaś dostarczać do komórek organizmu. Te pierwsze to szkodliwe jony metali ciężkich, np. ołowiu, rtęci, kadmu. Natomiast drugie to niezbędne dla organizmu makro- i mikroelementy, np. wapń , magnez, cynk, selen, miedź, żelazo, chrom.


Substancje chelacyjne odznaczają się zdolnością do chemicznego wiązania się z metalami i minerałami w przyrodzie oraz w naszym organizmie. Substancja taka otacza jon danego minerału czy metalu i usuwa go z organizmu w moczu lub kale. Aminokwas o nazwie EDTA jest efektywną i szeroko badaną substancją chelacyjną.


Metodę chelacji z użyciem EDTA po raz pierwszy zastosowano w medycynie w 1948 r. w Stanach Zjednoczonych u robotników z fabryki baterii, którzy ulegli zatruciu ołowiem. Wkrótce potem w amerykańskiej marynarce wojennej zaczęto poddawać chelacji marynarzy, którzy zatruli się ołowiem podczas malowania okrętów i budynków rządowych. W połowie lat 50-ych chelacja była w USA preferowaną metodą leczenia zatrucia ołowiem i zachowuje tę pozycję po dziś dzień. Dla odtrucia wystarczy Ci 10 kroplówek 1-2 razy w tygodniu. Potrzebnych jest ok. 25 zabiegów. Co 2-3 lata terapię warto powtarzać. Jeden wlew kosztuje 200,00zł (całość kuracji ok.5000,00zł).


Bezpiecznie zastosowano ją już u ponad pół miliona pacjentów.Lekarze wykonujący chelację u osób zatrutych ołowiem zauważyli, że u pacjentów, którzy cierpieli poza tym na miażdżycę tętnic, chelacja spowodowała także poprawę stanu tętnic. Od 1952 r. dożylną chelację EDTA zaczęto stosować w celu zwalczania chorób układu sercowo-naczyniowego. W ostatnich latach terapia ta stała się dostępna także w formie doustnej, a dzięki temu jest znacznie tańsza. Teraz z łatwością możesz z niej korzystać w każdej chwili oraz profilaktycznie.


Znaczenie składników mineralnych dla organizmu jest takie ważne również dlatego, że mają one niezwykłą zdolność chelatowania - tworzenia związków z innymi substancjami - chelatorami. Niektóre substancje biologiczne tylko w takiej postaci występują w przyrodzie i są przyswajane przez komórki, tkanki i narządy Twojego organizmu. Owe związki - chelatory - to dwufunkcyjne substancje chemiczne. Sama natura zna wiele takich związków. Należą do nich na przykład hemoglobina w naszej krwi oraz jej prawie identyczny w budowie roślinny chlorofil (często podaje się go podczas choroby czy chemioterapii, aby uzyskać dużo lepsze wyniki badań morfologii krwi). Ich dwufunkcyjność polega na tym, że do komórek organizmu mogą dostarczyć substancje odżywcze niezbędne do prawidłowego jego funkcjonowania, np. tlen, mikroelementy, witaminy i inne, i mogą do siebie przyłączyć, a dalej zabrać z powrotem szkodliwe dla organizmu jony metali ciężkich, np. ołowiu, rtęci, kadmu, baru, arsenu, talu.


Bogactwem chelatów w postaci roślinnego chlorofilu prosto z oceanu jest Ocean 21


Chelaty mają również inne niebagatelne znaczenie - oczyszczają organizm w ten sposób, że dzięki nim zobojętniane są niektóre substancje toksyczne, chwytane i zabierane z organizmu. Chelaty posiada wiele roślin znajdujących się w składach preparatów, m.in. Pure Yucca, Garlic Caps , Nopalin, Polinesian Noni, i wiele innych.


Chelatom zawdzięczamy również usunięcie z organizmu tłuszczów, nadmiar cholesterolu, trójglicerydów. Obecność chelatów a szczególnie choliny, EPA, DHA czy inozytou, skutecznie zmienia obecność szkodliwego choleterolu LDL i zamienia go na frakcje przyjazną dla organizmu HDL. Szczególną moc takiego działania posiada cholina, która wspomaga wytwarzanie acetylocholiny w organizmie i oczyszcza naczynia krwionośne ze złogów choleterolu. Najwięcej choliny znajduje się w specjalnej leczniczej Triple Potency Lecithin - certyfikat międzynarodowy GMP i FDA. Również olej rybny z sardynek, łososia i makreli - Omega 3 posiada takie wspaniałe działanie, jak również leczy układ kostny i podagrę oczyszczając organizm z nadmiaru kryształków kwasu moczowego. Również naturalna witamina E czyli zestaw tokoferoli - Vitamin E, ma silne działanie chelatujące.

Komórki nieustannie potrzebują związków chelatowych, by mogły w nich zachodzić prawidłowe reakcje. A zachodzi ich mnóstwo - w każdej komórce 100 000 enzymów bierze udział w ponad milionie reakcji biochemicznych na minutę. Komórek nie można jednak oszukać i np. w przypadku niedoboru jakiegoś jakiegoś składnika czy pierwiastka zastąpić go innym.

Te składniki mineralne, które nie mają zdolności chelatowania, a wiele multiwitamin i innych preparatów są półsyntetykami i nie posiadają form chelatowanych, pozostają w organiźmie w postaci nieorganicznej, i są na ogół szkodliwe lub tylko w niewielkim stopniu użyteczne. Składniki mineralne chelatowane przyswajają się nawet do 10 razy lepiej, niż porównywane ilości w mg czy mcg innych niechelatowanych minerałów.


 


Wybrane suplementy CaliVita
posiadające łącza chelatowe:Najważniejsze mikroelementyMakroelementyFull Spectrumżelazo (Fe)wapń (Ca)Vital do grupy krwiselen (Se)fosfor (P)Lion Kids Multivitaminjod (I)magnez (Mg)Chelated Zinc (cynk chelatowany 15mg)cynk (Zn)sód (Na)Power Mins (zestaw minerałów)krzem (Si)potas (K)New Life (multiwitamina dla kobiet)kobalt (Co)chlor (Cl)Menopausal Formula (ziołowo-mineralny)brom (Br)siarka (S)Mega Zinc (50mg)arsen (As)


 

Iron Plus (chelatowane żelazo),bor (B)


 

Pro Selenium (selenometionina 50mcg),nikiel (Ni)


 

Chromium Max (pikolinian chromu),ołów (Pb)


 

Mega Protect (antyoksydanty),wanad (V)


 

Senior Formulawolfram (W)


 

Strong Bones (wapń z magnezem)cyna (Sn)


 

Super Mega 50molibden (Mo)


 

Cholestone (zestaw przeciw cholesterolowi)


   

Pro-State Power


   

Triple Potency Lecithin (cholina i inozytol najlepszy na miażdżycę)


   

Energy&Memory (ziołowo-mineralny)


   

Smokerade (dla palaczy oczyszczający


   

ImmunAid (vilcacora chelat cynku)


   

Stress Management B Complex (w tym cholina, inozytol i magnez)


   

Arginina Plus


   

Advanced Fat Burners (chelaty odchudzające)


   

Omega 3 (EPA i DHA - oczyszczają z trójglicerydów i cholesterolu)


   

Liver Aid (pomoc dla chorej wątroby)


   

OCEAN 21 (chelatacja poprzez chlorofil)


   


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Związki chelatowe mają też właściwości przeciwmiażdżycowe i przeciwzakrzepowe. Usuwają złogi wapnia z tętnic, zmniejszają lepkość płytek krwi (krzepliwość), obniżają poziom "złego" choleste-rolu (LDL), rozpuszczają zakrzepy powstałe w naczyniach krwionośnych. Świetnie też wymiatają wolne rodniki . Dzięki swym właściwościom związki te nie tylko chronią przed miażdżycą i chorobą wieńcową, ale też - poprawiając ukrwienie i zaopatrzenie w tlen oraz nie dopuszczając do panoszenia się wolnych rodników - polepszają naszą wydolność fizyczną, umysłową i opóźnia proces starzenia się. 


 


Chelatacja a choroby serca
Masz 50% szansy, że umrzesz z powodu choroby serca lub naczyń krwionośnych. To niewątpliwie zła wiadomość. Ale dobra wiadomość jest taka, że tym chorobom można w większości przypadków zapobiec. Choroba serca nie jest właściwą nazwą, gdyż groźne dla życia są choroby naczyń tętniczych.


Przez lata na ściankach naczyń krwionośnych odkładają się złogi cholesterolu w postaci blaszek miażdżycowych. Obecność złogów w naczyniach krwionośnych to miażdżyca tętnic. Miażdżyca występuje tylko w niektórych częściach ciała. jeśli przez naczynie zmienione miażdżycowo przepływa zagęszczona krew z zakrzepami, może dojść do zatkania tętnicy i zablokowania przepływu krwi, gdy nastąpi to w tętnicach odżywiających serce (zwanych wieńcowymi), część mięśnia sercowego zaopatrywana przez te naczynia obumiera z powodu braku tlenu. To właśnie jest zawał mięśnia sercowego.


Skutecznie zapobiega temu profilaktyka: Super Coenzym Q10, Triple Potency Lecithin, Omega 3, Garlic Caps oraz Polinesian Noni.


Zanim nastąpi zawał, u wielu osób rozpoznawana jest choroba wieńcowa (choroba niedokrwienia serca), kiedy to ograniczony dostęp tlenu do serca na skutek częściowego zatkania naczyń wieńcowych powoduje ból w klatce piersiowej, zazwyczaj podczas wysiłku fizycznego lub w sytuacji stresowej, kiedy występuje stres oksydacyjny.
W tym wypadku najkorzystniejsza jest profilaktyka antyoksydantami m.in.: Super Coenzym Q10, Mega Protect, C 500.


Jeśli nastąpi zatkanie naczyń krwionośnych w mózgu, może obumrzeć jakaś jego część. Nazywa się to udarem. Tętnice w mózgu są wyjątkowo delikatne i czasem przyczyną udaru nie jest zatkanie naczynia ale jego pęknięcie, co określane jest jako wylew (krwotok mózgowy). Zablokowanie naczynia w nodze jest rodzajem zakrzepicy i może skutkować bólami kończyny. Jeśli zaś zatkane zostaną tętnice obwodowe, osłabnie krążenie obwodowe, np. w dłoniach i udach należy w pierwszej kolejności podać chelatujące suplementy w postaci: Protekt 4 Life, Omega 3 oraz Garlic Caps.


Wartość ciśnienia tętniczego krwi u większości ludzi wzrasta wraz z wiekiem, jeśli jednak naczynia są zablokowane lub stwardniałe albo krew zbyt gęsta, do choroby nadciśnieniowej dochodzi w znacznie młodszym wieku.


Aby obniżyć ciśnienie krwi należy zwiększyć spożycie wapnia, magnezu i potasu oczywiście w formie chelatów Strong Bones oraz ograniczyć spożycie soli, uzupełnić udział w diecie witaminy E (najlepiej naturalnej) oraz kwasów tłuszczowych EPA i DHA zawartych w Omega 3, które w połączeniu bardzo skutecznie rozrzedzają krew (są znacznie bezpieczniejsze od aspiryny). Ponieważ w naturalnych częściach roślin zawsze znajdują się chelaty, zamiast wyciągu kwasu salicylowego czyli aspiryny, korzystniej jest zastosować White Willow Barc - kapsułki z kory białej wierzby - zwane też "naturalną aspiryną".

Chelacja usuwa złogi z tętnicJak wiadomo podczas chelacji wychwytywane są z tkanek organizmu toksyczne metale i minerały, które za pomocą krwiobiegu usuwane są przez nerki. Każdy metal, nawet stanowiący istotną substancję odżywczą, występujący w nadmiarze lub nieodpowiednio rozłożony staje się trucizną. EDTA stara się regulować występowanie większości metali w organizmie. Stosując chelatowane minerały nie da się ich przedawkować. Organizm uwalnia łącza chelatu dopiero wtedy, kiedy potrzebuje jego składnika ukrytego wewnątrz. Chelatacja ważna jest przy dostarczaniu żelaza do organizmu (Iron Plus) przy dostarczaniu chromu (Chromium Max z pikolinianu chromu). Poprawia również wykorzystywanie wapnia, gdyż nie usuwa go z tych części ciała, gdzie jego obecność jest ważna, na przykład z kości i zębów. Co więcej, chelacja raczej wzmacnia kości, reaktywując zdrowe lecz nieaktywne komórki tworzące masę kostną. W tym wypadku najlepsze suplementy to Strong Bones i Power Mins.


Jeśli chodzi o leczenie chorób metabolicznych m.in. podagry (dna) i miażdżycy tętnic, zmiany stylu życia i jadłospisu są bardzo ważne. Dodanie do diety suplementów posiadających chelaty, skutecznie może przyspieszyć i usunąć złogi toksycznego wapnia - kwasotwórczego, które powodują stwardnienie, zwapnienie tętnic oraz złogi w stawach i kościach.
W tym celu stosuje się wapń zasadotwórczy czyli chelatowany, zawsze wraz z magnezem w stosunku 2:1 i nie inaczej. Najlepszym suplementem w tym celu jest Strong Bones (wapń z magnezem w idealnej proporcji 2:1).


Chelacja może często zapobiegać problemom zdrowotnym poprzez przywrócenie krążenia krwi w określonych tkankach organizmu. Szczególne składniki chelatujące w leczeniu miażdżycy to cholina i inozytol , występujące wyłącznie w najlepszych lecytynach (patrz na skład i opis na ulotce) - Triple Potency Lecithin , EPA i DHE w Omega 3 oraz zestaw tokoferoli w Vitamin E.


Atakując złogi cholesterolu, skutecznie oczyszczają tętnice i umożliwiają normalny przepływ krwi.
Złogi na ściankach tętnic wywierają negatywny wpływ na serce, mózg, organy płciowe (m.in. mięśniaki, prostata), a także funkcje kończyn (m.in. bóle mięśniowe, brak krążenia, żylaki, martwica, dna moczanowa).


Chelacja wpływa pozytywnie na wszystkie naczynia krwionośne organizmu, poczynając od największych tętnic aż po najcieńsze naczynia włosowate, których większość jest zbyt mała lub zbyt głęboko położona w mózgu czy innych ważnych organach, by można je było bezpiecznie operować. Dla naszego mózgu wprost niezbędny jest inozytol z Triple Potency Lecithin oraz składniki Omega 3.


Dzięki swym zdolnościom oczyszczania i usuwania z organizmu tłuszczów oraz cholesterolu, NOPALIN skutecznie zapobiega chorobom metabolicznym i chorobom układu serowo-naczyniowego.

Nie zapomnij dodać go do kuracji !!!Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych w Danii:  • Po zastosowaniu chelacji EDTA u 470 osób ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, poprawę stwierdzono w 85% przypadków.

  • 65 spośród 72 pacjentów oczekujących na operację „bypass” nie wymaga tego zabiegu po poddaniu się chelacji.

Powrót

O firmie   Współpraca   Produkty   Zestawy   Zakazane   Kontakt