Piliniusz Starszy O firmie
Biznes Calivita
Produkty Calivita
Zestawy
Zakazane
Kontakt

Acidosa

Acidosa jest to zakwaszenie organizmu toksycznymi jadami.


Im bardziej pożywienie różni się od naturalnego, tym większe szanse na zachwianie równowagi organizmu tzw. hmeostazy i wystąpienie zakwaszenia. Przewlekłe choroby, infekcje wirusowe i bakteryjne, infekcje grzybicze, zaburzenia czynności nerek, trzustki, stres również nieuchronnie prowadzą do acidozy. W takiej sytuacji do neutralizowania środowiska, organizm zużywa zapasy alkaliczne. Wówczas występuje sytuacja sprzyjająca pogłębianiu się infekcji grzybiczych, siwieniu włosów, problemów z układem kostno-stawowym (osteoporoza, reumatyzm, próchnica, wyrostki kostne tzw. ostrogi czy zwyrodnienia kręgosłupa ), nerwowym, trawiennym, aż do zagrożeń nowotworowych włącznie.


Kwaśne środowisko podrażnia nerwy współczulne powodując pogłębiające się uczucie dyskomfortu, ból, rosnący stres, depresję, inne typu: Parkinson, Alzheimer, skleroza, choroby psychiczne. Wszystko to wywołuje jeszcze silniejszy stres, co tylko napędza i napędza karuzelę.


Na kwasicę bardzo wrażliwe są nerki. Kwasy powodują ich blokadę, co w konsekwencji prowadzi do zaburzeń czynnościowych. W efekcie może pojawić się artretyzm, czyli dna moczanowa, tzw. podagra, łamliwość kości, wypadanie włosów, łysienie, pocenie się rąk i nóg. Możesz zauważyć również zmiany skórne: piegi, przebarwienia, bielactwo, łuszczycę, łupież, czy też popularne dziś u młodzieży rozmiękczenie kości, a także martwicę kości, czyli podstawy do zmian nowotworowych. Wypadanie włosów lub siwienie w wieku ok. 20 lat, to ten sam problem, który przy okazji sygnalizuje odwapnienie organizmu i zbyt szybko postępujące procesy starzenia.Dziś ludzie również umierają z powodu poważnych błędów w sztuce lekarskiej!

Z powodu zatrucia organizmu toksycznymi jadami i antybiotykami, zastosowanymi w celu leczenia infekcji. Dlaczego? To bardzo proste. Antybiotyki zabijając część bakterii i niszcząc grzyby, przyczyniają się do większej kumulacji w krwioobiegu toksyn z martwych ciał tychże bakterii i grzybów. Stwarza to jeszcze większe zagrożenie i zakwaszenie krwi, a dalej tkanek. Dochodzi do poważnej ACIDOZY !!!


Zdaniem dr Reckewega zablokowanie tkanki mezenchymatycznej (tkanka wędrująca w przestrzeni międzykomórkowej, jest prekursorem wszystkich rodzajów tkanki łącznej ), w miejscu gdzie miały się rozwijać nowe tkanki, wbudowują się trucizny - metale ciężkie, chemikalia i leki farmaceutyczne oraz jady bakteryjne. To stwarza środowisko odpowiednie do inwazji bakterii oraz grzybów, co z kolei jest przyczyną powstawania i rozwoju kolejnych chorób.


W medycynie naturalnej chelaty wapnia i magnezu podaje się hiperkalcemii oraz aby przeciwdziałać tworzeniu się w nerkach piasku i kamieni nerkowych. Doskonałym preparatem nadającym się do tego jest Strong Bones.


Jak twierdzi dr Josef Jonas, w leczeniu kwasicy podstawowe znaczenie mają chelatowe preparaty wapniowe alkalizujące środowisko. Same chelaty, jak i wapń zasadotwórczy mają zdolności oczyszczające i wyprowadzające metale ciężkie, wapń kwasotwórczy oraz inne toksyny z organizmu, przyczyniając się do zachowania właściwej równowagi kwasowo-zasadowej w organiźmie.Produktami silnie oczyszczającymi organizm z toksyn i przywracającymi środowisko zasadowe organizmu są: Ocean 21, Liquid Chlorophyll.

Powrót

O firmie   Współpraca   Produkty   Zestawy   Zakazane   Kontakt